آموزش ترفند باز کردن فندک زیپو

باز کردن فندک زیپو

آموزش ترفند باز کردن فندک زیپو

فندک زیپو دارید و میخواهید در باز و بسته کردن آن مهارت و خلاقیت بیشتری کسب کنید؟چندین روش مختلف و جالب برای باز کردن فندک وجود دارد،از روش ساده باز کردن آن با انگشت شست تا روشن کردن فندک با شلوارتان.

1.باز و بسته کردن زیپو (به روش استاندارد)

سوخت فندک زیپو

1-مطمئن شوید که سوخت فندک کامل است و سنگ چخماق آن سالم،در صورت نبود این امکانات این کار بی فایده است و هیچ ثمری برای شما ندارد.
*قوطی سوخت فندک زیپو را خریداری کنید،مطئن شوید که سوخت مایع باشد نه گاز.
*مغزی را از قالب فندک دربیاورید،در زیر مغزی پد نمدی قرار دارد با بالا آوردن آن میتوانید سوخت را به مخزن انتقال دهید،زمانی که سطح پنبه ها مرطوب شد دست نگه دارید.
*اجازه بدهید سوخت کاملا جذب شود،سپس میتوانید مغزی را دوباره در قالب فندک قرار دهید.

اگر فندک زیپو شما سوخت کافی برای روشن شدن ندارند و باید تمامی مراحل شارژ شدن را انجام دهید و این کار را بلد نیستید به شما توصیه می کنیم ابتداد مقاله پر کردن فندک زیپو را بخوانید!

ترفند باز کردن زیپو


2- فندک را به درستی نگه دارید،بطوری که درب زیپو باید بسته و انگشت اشاره شما رو به لولا قرار داشته باشد.با توجه به سایز دست هر شخص فندک زیپو را کمی متفاوت نسبت به دیگری به دست میگیرد،اما با این اوصاف فندک را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید به راحتی آن را با شست خود باز کنید.

*بهتر است فندک را کمی بالا نگه دارید،نه در کف دست خود.

سعی کنید در زمانی که انگشت حلقه شما به دور فندک خم شده،زیپو را با انگشت میانی و اشاره نگه دارید و قسمت زیرین فندک را روی انگشت حلقه خود قرار دهید.


3- ساده ترین حالت برای این کار این است که انگشت شست خود را در صورتی که موازی با لولا قرار دارد،از گوشه فندک به سمت بالا بکشید.

*برای سهولت در باز کردن درب زیپو،انگشت سبابه خود را به سمت جلو بکشید تا مانع باز شدن درب فندک نشود.

4- ساده ترین روش این است که شست خود را به سمت پایین روی چرخ سنگ بلغزانید تا به سرعت با چخماق برخورد کرده و در نهایت فندک شعله ور شود.
*بسته به میزان سوخت فندک و باد موجود در محیط لازم است این کار را چند باری انجام دهید تا فندک شعله ور شود.

5-شما میتوانید درب فندک زیپو خود را به چند طرق ببندید.

*با استفاده از انگشت خود درب فندک را پایین بیاورید و ببندید.فندک را بین انشگت های شست و اشاره نگه دارید و آن را با کمی شدت به سمت دست خود خم کنید تا درب فندک بسته شود.

2-روش سریع باز و بسته کردن زیپو

فندک زیپو

1- فندک زیپو را در دست مخالف خود قرار دهید،برای این حرکت نیاز است انگشت خود را به سرعت حرکت دهید.
*فندک را در دست مخالف خود نگه دارید تا دستی که میتواند بهترین سرعت و عملکرد را داشته باشد آزاد باشد.
*زیپو را بین انگشت های شست و اشاره خود نگه دارید،بطوری که درب فندک برای باز شدن آزاد باشد.

باز کردن فندک زیپو

2- انگشت میانی خود را در لبه فندک قرار دهید،موقعیت انگشت های اشاره و شست خود را باید طوری تنظیم کنید که آماده برای تکان دادن چیزی باشند.
*به این فکر کنید که میخواهید جسمی را بچرخانید تا بچرخد و یا یک روزنامه فوتبال را ورق بزنید!

3- برای باز شدن درب فندک باید از انگشت میانی خود استفاده کنید،بطوری که با زدن تلنگر به درب فندک به سمت بالا این حرکت انجام میشود.اگر این کار با نیروی کافی انجام شود انگشتان شما باید کشیده شوند و نماد عدد چهار را نشان دهند.


4- در این روش برای استفاده از سنگ چخماق به منظور ایجاد شعله شما باید این کار را به سرعت انجام دهید،بطوری که شست خود را روی چرخ چخماق قرار داده و با انگشت میانی به سمت پاین ضربه محکم و ناگهانی بزنید.
*لبه انگشت میانی خود را بالای چرخ سنگ چخماق قرار دهید.
*بصورت ساده با انگشت تلنگر بزنید و سعی نکنید کار خاص و غیر از این انجام دهید.اگر ضربه به مقدار کافی سریع و محکم باشد،چرخ چخماق حرکت کافی را برای به اشعال در آوردن فیتیله خواهد داشت.
*ممکن است مجبور شوید چند بار این حرکت را انجام دهید تا فندک روشن شود،به خصوص اگر در این گونه فعالیت ها تازه کار هستید.


5- بعد از اتمام کار،درب را با انشگت میانی خود ببندید یا هر روشی دیگری که میپسندید.
*با تکان دادن مچ دست از جلو به عقب به سمت زمین هم میتوانید درب فندک را ببندید،فقط مطئن باشید که فندک را محکم در دست بگیرید تا از دستتان رها نشود.

3- باز و بسته کردن زیپو روی پا

1- این ترفند میتواند بسیار خطرناک باشد و فقط در صورت اطمینان به توانایی های خود این کار را انجام دهید.مطئن شوید که سوخت فندک خود را شارژ نکرده باشید،بدین منظور باید بیاد داشته باشید به تازگی فندک را پر نکرده اید،و از آن سوخت نشت نمیکند.
*اگر فیتیله شما خیس باشد یا فندک زیپو شما نشتی داشته باشد،ممکن است کمی از سوخت روی شلوار ریخته و هنگامی که فندک را روشن کنید سوخت ریخته شده روی شما آتش بگیرد و این موضوع بسیار خطرناک است.

2- بهتر است این ترفند باز کردن فندک زیپو را با دست اصلی خود که با آن احساس راحتی میکنید انجام دهید،بطوری که فندک را به همراه لولا آن به سمت انگشت اشاره نگه دارید.
*شما باید فندک را با انشگت های شست و اشاره خود نگه دارید،بطوری درب آن کاملا باز باشد و مانعی بر سر راه درب نباشد تا آن را مسدود نکند و مشکلی ایجاد نشود.

3- فندک را کنار ران خود قرار دهید و تماس دهید تا به محض کشیدن زیپو به پایین،بین پا و چرخ چخماق اصطکاک ایجاد شود.توجه داشته باشید این حرکت با سریع انجام شود،و حواستان باشد درب فندک با پا اصابت نکند و بسته نشود.
*شما باید برای باز شدن درب فندک با پا،ضربه ای کنترل شده با گوشه پا خود به درب فندک وارد کنید،توجه داشته باشید شدت ضربه زیاد نباشد تا لولای درب نشکند.

4- برای این مرحله نیاز است چرخ چخماق که در کنار پا شما قرار دارد به بالا بکشید و همچنین هماهنگی بین پا و فندک داشته باشید و سرعت بالا،اگر خلاف این موضوع باشد احتمال دارد مقداری از سوخت فندک روی شلوار بریزد و پس از شعله ور شدن زیپو آتش بگیرد.
*فکر کنید مثل این است که ماشین اسباب بازی بروی پایتان میرود و شما واکنش سریع میدهید و پا خود را به بالا میکشید،و ماشین به هوا پرتاب میشود طوری که انگار پرواز میکند!.

5- زمانی که کار شما تمام شد و ترفند خود را به پایان رساندید،درب فندک را با کشیدن آن به سمت مخالف باز شدن درب بکشید و ببندید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و تونسته باشیم که به شما عزیزان کمک کرده باشیم

Comments (4)

علی شهریاری

واقعا زیپو یکی از چیزایی که نمیشه به راحتی ازش دست کشید من که همش دستمه

محمد پیراینده

این ترفندا یکم برای مبتدیاس اموزش پیشرفته تر ندارین😁✔

هانیه

من که هر چقدر تمرین کردم نتونستم یاد بگیرم خیلی سخته😂

احسان معتمد

مرسی بابت آموزش های خوبتون⚡👌