آموزش تعویض فیتیله فندک زیپو

تعویض فیتیله فندک زیپو

آموزش تعویض فیتیله فندک زیپو


استفاده از فندک زیپو همراه با مزایایی که برای شما دارد گاهی وقت گیر هم خواهد بود. این فندک ها نیز بعد از مدتی دیگر قابل استفاده نیستند و باید وسایل مصرفی آنها تعویض شود تا بتوانید از آن استفاده کنید.
از این رو آموزش و یادگیری تعویض قطعات فندک زیپو بسیار مهم است پس در مقاله آموزش تعویض فیتیله فندک زیپو با ما همراه باشید.

کشیدن مغزی فند زیپو

-1ش با گرفتن قالب و کشیدن مغزی فندک آن را خارج کنید،همانند زمانی که میخواهید سوخت فندک خود را شارژ کنید.

مرحله دوم

-2 پیچ موجود در قسمت پایینی مغزی را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید(برای این کار میتوانید از لبه درب فندک زیر کمک بگیرید)،سپس فنر سنگ چخماق را خواهید دید،مراقب باشید که فنر به علت کوچک بودنش از دست شما رها نشود.

مرحله سوم

-3فنر را از مغزی فندک خارج کنید،سپس میتوانید سنگ فندک را بیرون بیاورید.اگر سنگ چخماق خارج نشد شما میتوانید ضرفه ملایمی به مغزی بزنید تا سنگ بیرون بیاید.

مرحله چهارم

-4بالشتک نمدی را از زیر مغری فندک و همچنین لوازم یدکی اضافه بین پنبه و نمد (درصورتی که قبلا گذاشته اید)را بیرون بیاورید،حال مغزی فندک را کنار بگذارید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم

-5با استفاده از موچین یا انبردست سوزنی،پنه ها را یک به یک بیرون آورید.خواهید دید که آن ها یک پنبه کامل نیستند و تکه های از هم جدا هستند که در هم تنیده شده اند.همانطور که این کار را انجام میدهید باید از موقعیت قرار گیری اجزا نسبت به هم اطلاع کسب کنید.(این موضوع بعدا بکار خواهد آمد)

مرحله ششم

-6فیتیله جدید زیپو را از سوراخ تعبیه شده در آتشدان فندک وارد کنید،سپس از زیر با استفاده از دست یا موچین فیتیله را به مقدار نیاز به پایین بکشید.

مرحله هفتم

-7با استفاده از موچین،انبردست و یا انگشت خود قسمت پایین فیتیله را در مخزن خم کنید تا در هنگام انجام کار از سوراخ خارج نشود.

مرحله هشتم

-8پنبه هارا به همان ترتیبی که بیرون آورید کنار هم بچینید،باید این عمل طوری انجام شود که همانند تیکه های پازل مکمل هم باشند.

مرحله نهم

-9درحین جایگذاری پنبه ها حواستان باشد فیتیله را بصورت مارپیچ (طبق آموزش تصویری) از بین پنبه ها عبور دهید،پس از اینکه تمام آنها را جایگذاری کردید،باید اطمینان حاصل کنید که ذره ای از فیتیله بیرون نباشد و تمام آن با پنبه پوشیده شود.

-10بالشتک نمدی را سرجایش بگذارید و همینطور پس از آن،فنر و سنگ چخماق را،سپس پیچ را همانند اول کار جایگذاری کنید.درآخر پیچ را به خوبی ببندید،نه خیلی محکم بلکه به میزانی که کاملا بسته شود تا فندک به درستی عمل کند.

-11اگر مقدار کمی از فیتیله را در مرحله 6 برای تنظیم کردن آن بیرون گذاشته اید،فیتیله اضافی را مرتب کنید تا هم سطح آتشدان فندک شود.

-12در این مرحله میتوانید فندک خود را بنزین بزنید و آن را تست کنید!.
-13کار تمام است،امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید و لذت بخش بوده باشد.

فروشگاه اینترنتی ویدو

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و با آموزش نحوه صحیح تعویض فیتیله فندک زیپو اشنا شده باشید و بتوانید فندک خود را تعمیر کنید. چناچه که در روند تعمیر فندک به مشکل برخوردید و هر کدام از قسمت های آن را نتوانستید تعمیر کنید می توانید از پشتیبانی فروشگاه ویدو و همچنین مطلب موجود در وبلاگ ما استفاده کنید.