آموزش نحوه درست تمیر کردن پیپ

تمیز کردن پیپ

آموزش نحوه درست تمیر کردن پیپ

تمیز کردن پیپ یکی از فرایند هایی است که هر مصرف کننده ای باید راه روش های آن را بلد باشد چرا که با استفاده طولانی مدت و بدون تمیز کردن درست پیپ بعد از مدتی دیگر طعم خوب اوایل خود را نمی دهد و حتی ممکن است دچار اسیب دیدگی و یا پوسیدگی نیز شود!

تمیز کردن بعد از هربار استفاده از پیپ باعث می شود تا باقیمانده های کهنه توتون تاثیری بر روی طعم دود تونون نداشته باشد پس در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه صحیح تمیز کردن پیپ را یاد بگیریم و برای طولانی مدت از پیپ خودمان استفاده کنیم.


مرحله اول
بگذارید که پیپ کاملن سرد شده تا دستتان نشوزد وبقایای توتون به راحتی جدا شود.


مرحله دوم
پس از سرد شدن پیپ شما باید سعی کنید توتون و تنباکو مانده در کاسه را از آن خارج کنید. برای این منظور می توانید مشابه فیلم زیر با ضربه زدن به یک سطح و یا استفاده از یک قاشق و ضربه زدن به پشت آن این عمل را انجام دهید


توجه داشته باشید که به محکمی پیپ را به سطح و یا با پشت قاشق نکوبید تا بر روی پیپ خط و خش ایجاد نشود و یا نشکند.
همچنین برای تمیز کردن پیپ می توانید با استفاده از فشار هوا و فوت کردن درون دهانه پیپ مواد اضافی را به کلی از آن خارج کنید تا چیزی درون آن باقی نماند این کار را چند مرتبه تکرار کنید.
مرحله سوم
پس از خالی کردن پیپ استیم یا دهنی( بخشی که از لیپ تا تنون را شامل می شود) را از پیپ جدا کنید. این کار در بعضی از محصولات با چرخش آن بخش انجام می شود.


مرحله چهارم
پس از جدا کردن دهانه آن را با یک نخ و مایع تمیز کننده پیپ کاملا تمیز کنید. لوله یا نخ را چندین بار به عقب و جلو بکشید تا مطمئن شوید درون پیپ کاملا تمیز می شود.


مرحله پنجم
شنک یا shank (لوله متصل شده به آتشگاه) را تمیز کنید. برای این کار با استفاده از همان لوله کوچک پاک کننده را وارد بخش شنک کنید و آن را تا قسمت اتشگاه داخل ببرید و تمامی قسمت ها را تمیز کنید تا اثری از کثیفی باقی نماند.


اگر دلتان خواست می توانید از محلول تمیز کننده پیپ نیز استفاده کنید اما وجود آن حتما نیاز نیست. همچنین می توانید میزان پاک کننده را دو برابر کنید تا مطمئن شوید کثیفی های انتهای آن که بیشتر است کاملا تمیز شود.
مرحله ششم
پس از تمیز کردن لوله متصل به اتشگاه زمان تمیز کردن کاسه می رسد. از نخ پاک کننده لوله ای برای تمیز کردن پیپ استفاده کنید و آن را به آرامی در اطراف، کناره ها و کف پیپ کاسه بکشید تا کثیفی ها تمیز شود.


مرحله هفتم


با استفاده از گوش پاک کن لبه های پیپ را کاملاه تمیز کنید تا مانده های چسبیده و همچنین سیاهی ها کاملا تمیز شود. بعد از انجام این عمل به راحتی می توانید پیپ خود را به وسیله یک دستمال با روغن زیتون برق بندازید.
این کار اختیاری می باشد و بعضی از پیپ کش ها از روغن برای تمیز کاری استفاده می کنند اگر دوست داشتید می توانید آن را امتحان کنید.

نکته های مهم در تمیز کردن پیپ که باید بدانید!

تمیز کردن پیپ فرایند بسیار خاصی دارد و در بعضی از موارد هنگامی که از پیپ گران قیمتی برای اسموک استفاده میکند حتما باید از وسایل مطمئن استفاده کنید تا به پیپ شما اسیب وارد نشود و به راحتی در طولانی مدت بتوانید از آن استفاده کنید.

تمیز کردن پیپ

نخ تمیز کننده مهم ترین وسیله در تمیز کردن پیپ

تمامی اجزای پیپ به وسیله نخ تمیز می شود پس آشنایی با آن بسیار مهم است. نخ تمیز ننده پیپ به دو نوع نرم و زبر عرضه می شود و استفاده از کدام فرق می کند.
اگر پیپ خود را پس از هر بار یا نهایتا دو بار استفاده تمیز می کند بهتر است از نخ نرم استفاده کنید در غیر این صورت بهتر است برای تمیزی بهتر از نخ زبر استفاده کنید.
همچنین گونه ای از نخ های تمیز کننده از پلاستیک ساخته شده اند که خیلی زبر هستند. عمر استفاده از این نوع نخ ها در مقابل نخ ها نرم بیشتر است اما توصیه ما به شما این است که از این نخ های استفاده طولانی نکنید.
همچنین اگر نمی خواهید پیپ را به وسیله نخ تمیز کنید می توانید از فرچه تمیز کننده لوله استفاده کنید که برای لوله دهنی بیشتر توصیه میشه چون توانایی بیشتر دارد.

تمیز کردن پیپ

مایع تمیز کننده پیپ

بیشتر ترکیب این مایع تمیز کننده از اتانول می باشد و بقیه ان از موادی که تاثیر پاک کنندگی را بیشتر می کنند تشکیل داده است. همچنین استفاده از مایع تمیز کننده دیفیوزر بسیار بهتر و تاثیر آن بیشتر می باشد و علاوه بر تمیز کنندگی کمک می کند تا طعم تلخ و بوی بد پیپ از بین برود.
استفاده از مایع تمیز کننده دیفیوزر بسیار آسان می باشد. بهتر است مایع را از داخل لوله اسپری کنید تا از سمت دیگر پیپ بیرون بریزد و سپس به کمک نخ ان را خشک کنید. همین کار را برای تمامی اجزای پیپ تکرا کنید و با نخ آن را تمیز کنید.

تراشیدن کیک پیپ در استفاده طولانی از آن بسیار مهم است!

بعد از چندین بار استفاده حتما همه شما متوجه کیک بستن ناشی از استعمال توتن در پیپ خود شده اید. این کیک به مرور زمان و پس از استفاده های زیاد باعث می شود که طعم پیپ شما بسیار نامطلوب و تلخ شود همچنین ضخیم شدن آن باعث ترک برداشتن قسمت آتشگاه پیپ نیز می شود.
استفاده پیپ تنها با یک نوع توتون باعث می شود که کیک حاصل از آن انقدر بزرگ نباشد و حتی تا قطر یک سانت ممکن است بتوانید آن را تحمل کنید اما توصیه ما به شما این است که پیپ خود را بتراشید.
برای این کار باید از دستگاه ریمر استفاده کنید. ریمر وسیله ای است که برای تراشیدن داخل آتشگاه استفاده می شود. پس از تمیز کردن و تراش دادن آتشگاه پیپ حتما آن را کربنیزده کرده یا عسل بزنید.

فروشگاه اینترنتی پیپ ویدو مرجع تخصصی

فروشگاه ویدو تمامی خدمات مرتبط با پیپ را انجام می دهد و به عنوان یک مرجع تخصصی با بهترین کیفیت ممکن پیپ شما را برای استفاده مجدد آماده سازی می کند.همچنین شما عزیران به راحتی می توانید در فروشگاه ما بهترین پیپ را متناسب با بودجه و کیفیت بالا دریافت کرده و در خرید پیپ تجربه ای لذت بخش برای خود رقم بزنید.
در کنار تمامی اینها نیز می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز و آموزش های لازم را بخش ویدو مگ دنبال کنید و به راحتی لذت استفاده از پیپ خود را بچشید.

Comments (12)

If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

I like this website because so much useful stuff on here : D. Nelie Paulo Radborne

I am really thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic article at at this time. Caril Terencio Berna

Merely wanna input that you have a very decent internet site , I the pattern it really stands out. Susy Gallard Quick

I believe this internet site has some real great info for everyone :D. Krissy Gaile Wilsey

I loved your blog.Really looking forward to read more. Will read on…

Greate article. Keep writing such kind of info on your blog.

It was very useful, I can say it was a useful article for me.

I love surfing on your pleasant site

You produce quality content, I appreciate you

واقعا مطلب کاملی بود دستتون درد نکنه واقعا