اموزش نحوه پر کردن بنزین فندک زیپو

چگونه فندک زیپو را پر کنیم

اموزش نحوه پر کردن بنزین فندک زیپو

زيپو يکي از محبوب ترين برند هاي حال حاظر در بازار فندک است.با اينحال فندک هاي زيپو مانند تمام فندک ها پس از مدتي استفاده سوخت آن تمام می شود و چاره آن پر کردن زیپو ب بنزین مخصوص آن است!
اما باید توجه داشته باشید که پر کردن فندک زیپو کار آسانی نخواهد بود و حتما باید نحوه درست انجام این کار را یاد بگیرید چرا که ممکن است با انجام حرکت اشتباه فندک شما آیب ببیند.
با یادگیری و انجام مراحل زیر به راحتی می توانید در هر زمان مکانی که نیاز به شارژ فندک زیپو بود آن را برای استفاده مجدد آماده کنید پس در ادامه با ما همراه باشید.

جدا کردن مخزن سوخت فندک

1.درب فندک را باز کنید و با انگشت های شست و اشاره خود محکم چرخ سنگ چخماق را نگه دارید سپس با دست دیگر خود مغزی را از قالب فندک بیرون بکشید و جدا کنید.
*سنگ چخماق دایره ای شیاردار است که با انگشت شست خود می توانید آن را بچرخانید تا شعله تولید شود.
*مغزی فندک باید به راحتی بیرون بیاید،اما اگر تابحال خارج نشده باشد ممکن است مجبور باشید کمی محکم تر این کار را انجام دهید تا مغزی بیرون بیاید.

هشدار:مراقب باشید هنگامی که مغزی را از قالب فندک خارج میکنید سنگ چخماق و صفحه محاظ در برابر باد را نشکنید،به همین منظور مغزی را به آرامی بیرون بیاورید.

پر کردن فندک زیپو

2.مغزی فندک را برگردانید تا در زیر آن کف نمدی مشخص شود،این قسمت باید شامل یک سوراخ کوچک در وسط بالشتک نمدی و کلماتی که روی آن نوشته شده دیده شود که این کلمات حاوی جمله “برای سوخت بردارید” می باشد.
*همچنین ممکن است یک عدد پیچ سرتخت در کنار پد نمدی مشاهده کنید.


3.یک پیچ گوشتی را در سوراخ تعبیه شده روی نمد فرو کنید و کمی آن را بالا بیاورید،سپس نمد را با دست بالا بکشید تا پنبه های مخزن سوخت فندک مشاهده شود.
*اگر پیچ گوشتی شما به اندازه کافی برای این کار کوچک نبود،میتوانید از گیره کاغذ استفاده کنید.

2.اضافه کردن سوخت به فندک

اضافه کردن بنزین زیپو

1.قبل از شروع مطمئن باشید که که قوطی در حالت باز قرارد داده شود،سپس سری قوطی حاوی سوخت را در مخزن بنزین قرار دهید.اگر یک کپسول بزرگ سوخت فندک خریداری کرده اید میتوانید برای مدیریت بهتر در میزان آن،مقداری از سوخت را به قوطی با حجم کمتر انتقال دهید.
*قوطی های سوخت فندک را می توانید به راحتی از فروشگاه دخانیات یا فروشگاه اینترنتی ویدو تهیه کنید.برای بهبود عملکرد فندک و بهینه بودن سوخت پیشنهاد میشود از سوخت برند Zippo استفاده کنید که نسبت به محصولات دیگر کیفیت بسیار بالاتری دارد.


2.به آرامی قوطی را به مدت سه تا پنج ثانیه فشار دهید تا میزان مورد نیاز سوخت بدون اینکه بیرون بریزد به مخزن بنزین انتقال یابد،پیشنهاد میشود به قوطی حاوی سوخت زیاد فشار نیاورید تا مایع به روی اجزای دیگر فندک ریخته نشود.پنبه چند ثانیه ای طول میکشد تا سوخت را بصورت کامل جذب کند.
*بهترین مکان برای شارژ سوخت فندک روی ظرف شویی است تا اگر مایع به بیرون بریزد به راحتی تمیز شود،از انجام این عمل بر روی سطوحی که منجر به آسیب آن میشود(چوبی و..) جلوگیری کنید.

هشدار:از تماس دست و پوست با سوخت جلوگیری کنید،اگر این اتفاق افتاد مکان تماس را با صابون و آب ولرم به خوبی شست وشو دهید.

-3 5 الی 10 ثانیه صبر کنید و سپس دوباره کمی قوطی را فشار دهیده تا حجم سوخت در مخزن مقدار ایده عالی برسد و تا زمانی که مخزن پر شود این کار را ادامه دهید،در این بین کمی مکث کنید تا پنبه سوخت را جذب کند.
*مهم است که چند ثانیه فرصت دهید تا سوخت به طور کامل به پنبه مخزن نفوذ کند.

4- با رسیدن سوخت به لبه مخزن و خیس شدن بالای پنبه ها،به تزریق سوخت خاتمه دهید.هر چه فواصل بین شارژ سوخت فندک زیپو شما بیشتر باشد،برای هر بار شارژ به میزان بیشتری سوخت نیاز دارید.
*به عنوان مثال اگر فندک زیپو خود را به تازگی خریده اید برای شارژ سوخت آن نیاز است این کار را چهار بار انجام دهید تا مخزن پر شود.


-5 نمد را دوباره سر جای قبلی قرار دهیده و سپس مغزی را به قالب فندک انتقال دهید،برای این کار اول پایین مغزی را به روی قالب قرارد دهیده و سپس از بالا فشار دهید تا به راحتی سرجای خود قرار بگیرد.

6- 1 الی 2 دقیقه صبر کنید و بگذارید سوخت به طور کامل جذب شود،سپس با چرخاندن سنگ چخماق فندک را روشن کنید،اگر احساس میکنید که مخزن بصورت کامل پر نشده میتوانید دوباره این پروسه را طی کنید تا سوخت به حدمطلوب برسد.
*در زمانی که صبر میکنید تا سوخت بطور کامل جذب شود،میتوانید در این فاصله زمانی دست های خود را بشویید تا اطمینان حاصل کنید مایع سوخت روی پوست شما نمانده باشد.
*برای روشن کردن فندک حداقل سه بار چخماق را بچرخانید،اگر باز هم کار ساز نبود میتوانید پروسه شارژ سوخت را دوباره انجام دهید.

اشتباهات رایج در پر کردن فندک زیپو

چطور فندک زیپو را پر کنیم

1- از استفاده از گاز بوتان و یا بنزین عادی اجتناب کنید.این موارد به هیچ عنوان نمیتوانند جای سوخت مخصوص فندک زیپو را بگیرند،همچنین ممکن است منجر به آسیب به اجزای فندک شوند.

2- مایعاتی که در هنگام شارژ سوخت روی فندک میریزند را در اسرع وقت پاک کنید،در غیر این صورت ممکن است به فندک آسیب وارد شود.فندک را با اسفنج آغشته به صابون و آب ولرم تمیز کنید.
*هرگز فندک خود را برای تمیز شدن به زیر آب نبرید،زیرا شما باید از ورود آب به فندک جلوگیری کنید.

فندک زیپو

3- سنگ چخماق را هر 1 یا 2 ماه تعویض کنید تا فندک شما به خوبی کار کند.سنگ چخماق با گذر زمان آسیب میبیند و فرسوده میشود،بنابراین باید بطور منظم در فواصل زمانی گفته شده سنگ فندک تعویض شود تا فندک زیپو شما بهترین عملکرد را داشته باشد.از سنگ چخماق برند Zippo برای بهترین عملکرد استفاده کنید زیرا مخصوص فندک های زیپو طراحی شده است.

فروشگاه اینترنتی ویدو

امیدواریم با ارائه این مطلب پر کردن فندک زیپوبه تمامی دوست داران فندک های زیپو و همچنین کسانی که از این فندک های جذاب استفاده می کنند کمک کرده باشیم شما دوستان عزیز به راحتی می توانید در وبلاگ فروشگاه اینترنتی ویدو به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باید.

همچنین در صورت مشکل و داشتن سوال می توانید از طریق بخش کامنت و یا تماس با شمای های درج شده در سایت با ما در تماس باشید

Comments (1)

Perfect piece of work you have done, this site is really cool with great info . Arielle Greggory Osber