چگونه کلاه بیسبالی را با ماشین ظرف شویی بشوریم!؟

تمیز کردن کلاه بیسبالی

چگونه کلاه بیسبالی را با ماشین ظرف شویی بشوریم!؟

کلاه بیسبالی در بین انواع کلاه مردانه و زنانه یکی از معروف ترین و جذاب ترین مدل های کلاه کپ می باشد و استفاده از آن در بین مردان و زنان جوانان و نوجوانان و حتی میانسال ها نیز بسیار زیاد است.
پس در حال فرق نمی کند که در حال آنجام چه کاری هستید از تماشای ورزش مورد علاقه خود گرفته تا استفاده به عنوان یک اکسسوری مد و هر استفاده دیگری در نهایت کلاه بیسبالی شما در عرض مدتی حتما کثیف خواهد شد و این نکته که بدانید چگونه از آن نگهداری کنید بسیار مهم است!
طرز کار ماشین های لباس شویی به گونه ای است که معمولاه هر گونه کلاهی را نمی توان با آنها شست و معمولا با این کار به کلاه شما آسیب می رسد و خراب می شود یا مانند گذشته شکل جذاب خود را نخواهد داشت.
در عین حال برای کسانی که از ماشین ظرف شویی استفاده می کنند شاید باور پذیر نباشد اما ماشین ظرف شویی می تواند وسیله ای کاربردی در تمیز کردن کلاه کپ یا انواع کلاه بیسبالی شما باشد!

چرخه تمیز کردن و شستشو انواع کلاه

مواد در شده در پشت کلاه

1-بهتر است قبل از شستن کلاه حتما مواد درج شده بر روی آن را بخوانید تا بدانید که این نحوه شتشو برای آن مناسب است یا خیر. قرار دادن موادی مانند پنبه یا مواد مصنوعی در ماشین ظرف شویی شما بی خطر است اما ممکن است مقوا یا پشم آسیب ببیند.
بهتر است اگر برچسب (فقط شستن با دست) بر روی کلاه قرار دارد آن را با ماشین ظرف شویی نشورید همچنین اگر کلاه شما لبه یا پارگی دارد به جای این روش شستن کلاه با دست را در نظر بگیرید.

قاب کلاه بیسبالی

2- اگر نگران این هستید که کلاه شما شکل خود را در هنگام شستن از دست خواهد داد می توانید از قالب های کلاه یا شکل دهنده برای محافظت از شکل و جلوگیری از خم شدن استفاده کنید.
کلاه را به صورت کامل درون قاب قرار دهید اگر از این قاب ها ندارید می توانید آنها را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی ویدو و یا فروشگاه های مخصوص کلاه خریداری کنید.

تمیز کردن کلاه بیسبالی

3- بهتر است کلاه را بر روی قفسه بالایی ماشین ظرف شویی قرار دهید. این کار به این دلیل باید انجام شود که کلاه بیشترین فاصله را از و سیله گرمایشی ماشین ظرف شویی داشته باشد. این کار برای ذوب نشدن پلاستیک های موجود در کلاه حتما باید آنجام شود.

نحوه قرار دادن کلاه بیسبالی

4- حواستان به ماشین ظرف شویی باشد که درون آن ظرف نباشد و همچنین مطمئن شوید که باقیمانده های مواد غذایی در ماشین نمانده باشد چرا که انها می توانند در درز های کلاه گیز کنند.
اگر در خانواده شما و یا دوستانتان کلاه های دیگر هم وجود دارد بهتر است آنها را هم درون ماشین ظرف شویی قرار دهید تا تعداد کلاه ها بیشتر شود.

مواد شوینده برای استفاده در ماشین ظرف شویی

5- محفظه مواد شوینده ماشین ظرف شویی را با یک قاشق غذا خوری یا به اندازه 27 گرم با پاک کننده ها پر کنید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان از سفید کننده و پاکننده ظروف استفاده نکنید چرا که ممکن است رنگ کلاه برود و یا آسیب ببیند.
برای اینکه ببینید مواد شوینده مورد استفاده شما به کلاه آسیب می زند یا خیر می توانید مقداری از آن را روی یک نقطه روشن کلاه بمالید تا ببینید رنگ آن تغییر می کند یا خیر.

تنظیمات ماشین ظرف شویی

6- ماشین ظرف شویی را روشن کرده و تنظیمات آن را بر روی چرخه شستشو با آب سرد قرار دهید همچنین اگر حالتی برای شستشو کوتا در ظرف شویی شما قرار دارد بهتر است از آن استفاده کنید.
تنظیمات دیگری که اگر ماشین ظرف شویی شما دارد می توانید آن را لحاظ کنید تنظیم شستن چینی در ماشین ظرف شویی است.

خشک کردن کلاه بیسبالی

تمیر کردن کلاه بیسبالی

کلاه را پس از شستشو از ماشین ظرف شویی در بیاورید یادتان باشد پس از اینکه شستشو تمام شد از خشک کننده ماشین ظرف شویی استفاده نکنید و بلافاصله کلاه را از ماشین در بیاورید چرا که ممن است حرارت باعث آسیب زدن به پلاستیک های موجود در کلاه شما شود.
کلاه را بر روی یک شیشه یا یک شئ بلند قرار دهید تا زمان خشک شدن به شکل اصلی خود در بیاید.
قسمت پشت و بند تنظیم سایز کلاه را بازکرده و وسط کلاه را بالای یک قوطی یا شیشه بگذارید تا شکل گنبد آن درست بماند پس از گذاشتن کلاه منتظر بمانید خشک شود و دیگر به آن دست نزنید.

فروشگاه اینترنتی کلاه بیسبالی ویدو

فروشگاه اینترنتی ویدو با موفقیت در فروش انواع محصولت شامل فندک پیپ و .. با گذشت زمان وارد عرصه های دیگری از فروش محصولات شده و با سعی و تلاش فراوان تمامی محصولات مورد نیاز کاربران خود را فراهم نموده است.

شما عزیزن در فروشگاه ویدو هم اکنون می توانید به راحتی به این محصولات همراه با نقد برسی ،عکس و تصاویر دسترسی داشته باشید و همچنین به راحتی می توانید در این فروشگاه به خرید کلاه مردانه و زنانه مورد نظر خود بپردازید.

منبع:www.wikihow.com